Καλάθι αγορών άδειο

Σας προτείνουμε

Anthony Vidler «Χωρικές Στρεβλώσεις Τέχνη, Αρχιτεκτονική και Άγχος στον Σύγχρονο Πολιτισμό»

Οι Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Θεσσαλίας, έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στην παρουσίαση της νέας έκδοσης με τίτλο:

«Χωρικές Στρεβλώσεις

Τέχνη, Αρχιτεκτονική και Άγχος στον Σύγχρονο Πολιτισμό»

του Anthony Vidler

που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 19 Απριλίου 2019 και ώρα 19:00 στην Εν Αθήναις Αρχαιολογική Εταιρεία, Λ. Πανεπιστημίου 22.

Στην παρουσίαση βιβλίου θα παραστεί και ο ίδιος ο συγγραφέας

Πρόσκληση

Αφίσα

Πολεοδομικές & Χωροταξικές Εξελίξεις Ελλάδα 1952-2012: εμπειρίες δράσης

Οι Πανεπιστημιακές Εκδόσεις Θεσσαλίας έχουν την τιμή να σας προσκαλέσουν στηνν παρουσίαση βιβλίου του Παύλου Λουκάκη "Πολεοδομικές & Χωροταξικές Εξελίξεις Ελλάδα 1952-2012: εμπειρίες δράσης" που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 31 Μαίου 2018 και ώρα 19:30 στο Κτήριο Τσικρίκη αίθουσα "Ιατρείον" (1ος όροφος, Γαμβέτα 6- Ιάσονος, Βόλος).

Το βιβλίο θα παρουσιάσουν:

Παντελής Σκάγιαννης, Καθηγητής ΤΜΧΠΠΑ

Κωνσταντίνος Λαλένης, Καθηγητής ΤΜΧΠΠΑ

και ο συγγραφέας Παύλος Λουκάκης, Ομότιμος Καθηγητής Παντείου Πανεπιστημίου

Συντονίζει ο Καθηγητής Μιχαήλ Ζουμπουλάκης,

Υπεύθυνος των Πανεπιστημιακών Εκδόσεων Θεσσαλίας

J. Gehl Η ζωή ανάμεσα στα κτήρια, Περιοδικό ΑΩ

Το περιοδικό ΑΩ, του Ιδρύματος Ωνάση τον Ιανουάριο 2015 (τεύχος 66), φιλοξένησε την κριτική του κ. Θάνου Βλαστού, καθηγητή του ΕΜΠ, του βιβλίου του Jan Gehl, Η ζωή ανάμεσα στα κτήρια. Χρησιμοποιώντας το δημόσιο χώρο, μτφρ-επιμ. Γ. Κατσαβουνίδου, Π. Ταράνη.